TOP 5 ciekawych książęk o samorozwoju, psychologi, biznesie.

Uwielbiam czytać. Uważam, że gdyby nie czytanie nie znalazłbym się teraz tam gdzie jestem. Nie dałbym rady osiągnąć tego, co mi się udało. Zakładam, że czytelnicy mojego bloga lubią i rozumieją, że trzeba się rozwijać aby osiągać swoje cele i czytać ciekawe książki. Chciałem się podzielić z Wami moją listą TOP5 ciekawych książek jaką polecam z czystym sumieniem. Całe szczęście nie musicie biec od razu do księgarni, ponieważ możecie zamówić chociażby ebooki na Allegro. Bywa to dużo szybsze i wygodniejsze jak macie odpowiedni sprzęt np czytnik ebooków lub tablet. Skupiam się póki co na kilku pozycjach, ale jak będziecie chcieli więcej to dawajcie znać w komentarzach.

 

4-godzinny tydzień pracy. Tim Ferris

Niesamowita i ciekawa książka, która otwiera oczy, że można! Co można? Pracować krócej, zacząć żyć i być niezależnym finansowo. To pierwsza książka Tima, dzięki której zdobywał międzynarodową sławę. To on zaszczepił we mnie koncepcję “cyfrowego nomady” jako pierwszy. Z tego co wiem jako pierwszy na świecie też. Książka przedstawia mnóstwo porad jak uwolnić się od pracy na etacie i mieć po prostu czas na podróże lub spędzanie go z rodziną. Jest tam także mnóstwo informacji jak poprawić własną efektywność od sprawdzania maila poprzez spotkania. Owszem, nie dla każdego są te porady, ponieważ nie każdy zawód można wykonywać zdalnie. Jednak… czy nie kusząca jest opcja mieszkania np 1 miesiąc w Portugalii, 2 miesiące w Hiszpanii, 6 miesięcy w Tajlandii a później np. 3 tygodnie w Kazachstanie? Dzięki tej książce otworzysz sobie umysł i samemu stwierdzisz czy zawód, który wykonujesz nadaje się do 4-godzinnego tygodnia pracy. Jest to zdecydowanie motywująca literatura faktu, a nie science fiction. Oczywiście nie wdrożysz wszystkich tych rad w ciągu 6 miesięcy, ale najważniejsze aby zaplanować swoje życie! Czytałem ją co prawda kilka lat temu, ale muszę do niej zdecydowanie wrócić

 

Narzędzia Tytanów. Tim Ferris

To kolejna z książek Tima Ferrisa. Tym razem już kilka lat po wydaniu pierwszej, która zapewniła mu sławę i pieniądze ;). Okazuje się, że Tim Ferris to inwestor z Doliny Krzemowej, który dzięki swoim znajomościom mógł przeprowadzić setki wywiadów ze znanymi ludźmi m.in:

Arnold Szwarzeneger , Tony Robins , Peter Thiel, Seth  Godin, Neil Strauss, Sophie Amoruso, Maria Popova, Jack Dorsey, Paulo Coelho i wieloma innymi! 

Pyta ich o swoje nawyki, zwyczaje, maksymy którymi się kierują w życiu. Pyta o proste rady na osiągnięcie sukcesu. Powiem szczerze, że to książka, którą można czytać spokojnie bardzo długo. Nie jest wciągająca tak, że musisz ją przeczytać od deski do deski bo każda postać ma w sobie coś innego co zainspiruje Cię do zmian w swoim życiu. Nie musisz znać każdego z rozmówców Tima, ale jak przeczytasz o nich krótki wstępniak to od razu będziesz wiedzieć z kim masz do czynienia. Książka jest tym bardziej przydatna dla osób, które prowadzą swoją firmę lub są managerami. Nie każdy Cię zainspiruje, ale jeżeli ma to zrobić 15% nawet krótkich “notek” to warto ją kupić. Świetny prezent bo dostępność jest akurat bardzo duża!

 

#SZEFOWA Najseksowniejszy Prezes Świata. Sophie Amoruso

Niesamowita historia niesamowitej Kobiety – Prezes NastyGal.com, która w szczytowym okresie warta była 250 mln dolarów (NastyGal.com zbankrutowało w 2016 roku co prawda, ale to już przez inne cechy autorki). To jest jedna z tych książek, które się czyta z zapartym tchem pomimo przydługiej historii na samym początku. Opowieść o zepsutej dziewczynie (kradła m.in po to by mieć za co żyć, nie mówiąc o narkotykach), która zaczęła kupować ciuchy w lumpeksach za 5 dolarów i sprzedawać nawet za 150 dolarów na Ebayu. Rozkręciła w ten sposób niezłe imperium. Testowała, które ciuchy sprzedają się najlepiej, kiedy zmienić plener w zdjęciu, a kiedy modelkę. Mega ciekawy poradnik nie tylko dla osób, które myślą o własnym biznesie modowym online, ale biznesie w ogóle. Dowiesz się z niej m.in, że:

  • zdjęcia to Twoje jedyne aktywo, które posiadasz
  • nie ma rzeczy niesprzedawalnych, jest tylko zła prezencja
  • nieważne na jakim dnie jesteś i tak możesz się podnieść przy odrobinie sprytu i samozaparcia
  • trzeba być spójnym i wiernym swojej historii marki. Nie zmieniać zdania co 5 minut, a klienci to docenią!

W zasadzie książka świetna dla każdego kto myśli lub posiada jakikolwiek biznes, gdzie aspekt wizualny odgrywa kluczową rolę.

Niestety możecie kupić tylko ebooka. Najtaniej w sieci znajdziecie go pod tym LINKIEM.

 

AlphaMale. Mateusz Grzesiak

Książka dla każdego mężczyzny. Napisana wiele lat temu, zanim jeszcze Mateusz Grzesiak był słynnym coachem i wywoływał skrajne opinie u wielu osób. Jedni go nienawidzą, drudzy kochają. W tej książce Grzesiak jest zupełnie inny niż ten, którego znamy z filmów na YouTubie. Jest ostry, jest zdecydowany i po prostu przywraca facetom jaja, które utracili gdzieś podczas wychowania. Zanim Grzesiak właśnie zajął się coachingiem b.ogólnie zajmował się… nauką uwodzenia Kobiet. M.in o tym jest ta książka, ale tak naprawdę jej główne tło to pokazanie, że Kobiety pociągają przede wszystkim prawdziwi mężczyźni. Przypomina jednak co to znaczy mieć jaja, pokazuje zwykłe męskie zachowania i szacunek do samych siebie, które faceci powinni mieć. Ciężko opisać tą książkę w kilku zdaniach, ale czytając od deski do deski – nie będziecie zawiedzeni. Książka jest w tej chwili trudno dostępna dlatego polecam szukać na Allegro.

 

Laptopowy milioner w sieci. Mark Anastasi

O ile Tim Ferris w 4-godzinnym tygodniu pracy zaszczepia w nas idee pracowania zdalnego, niezależnie od miejsca zamieszkania lub negocjacji ze swoim szefem takiego trybu pracy, to Mark Anastasi pokazuje praktyczne rady jak tego dokonać. Znajdziecie tam bardzo praktyczne podejście jak zacząć zarabiać za pomocą internetu, jak tworzyć własne produkty, jak można zarabiać na promowaniu cudzych produktów. W zasadzie wszystko jest podane na tacy. Oczywiście po tej książce nie zaczniecie od razu zarabiać przez Internet a tym bardziej nie zostaniecie laptopowymi milionerami, ale możecie ją potraktować jako swojego rodzaju drogowskaz do dalszych researchów oraz własnego samokształcenia. Oczywiście, znajdziecie tam wiele struktur NLP i pierdzielenia motywacyjnego typowego dla książek w USA oraz historii “mentorskich”, nie mniej jednak książka czy ebook warty jest przeczytania bo każdy z niego wyciągnie coś dla siebie.