Łatwa kobieta, łatwa dziewczyna. Co to znaczy? Stereotypy

Nie uwierzycie, ale strasznie wkurwia mnie określenie „łatwa Kobieta”. To coś, co zostało Wam zapoczątkowane w głowach przez media, system, społeczeństwo, babki i prababki. Ale nie bójcie się, nie tylko Wam ten temat wpajano, także facetom mieszkającym w ciemnogrodzie. Jakie są te mityczne kobiety?

 Mężczyźni nie szanują łatwych kobiet? 

Irytuje mnie fakt, że seksualność i otwartość na drugiej człowieka jest uznawana za bycie „łatwą” lub „trudną” tak jak przejście kolejnego poziomu w Candy Crasha. Do jasnej cholery – to jest życie, a nie kolejna gra na smartfony. Nie możesz Kobieto postrzegać swojej przyszłej relacji przez pryzmat tego czy potencjalny absztyfikant odbierze Cię jako łatwą lub nie. Nie znoszę określeń typu:

„Mężczyźni nie szanują łatwych Kobiet”
„Nie okażę mu swoich żądz/pragnień, bo wyjdę na łatwą”
„Ubiorę się skromnie na spotkanie z nim, bo inaczej pomyśli że jestem łatwa”

To jest stare, pojebane średniowieczne myślenie. Zależy Ci na bardzo fajnej relacji z mężczyzną opartej o zaufanie, zrozumienie, radość, humor, czułość, seksualność czy na graniu z kolejnym facetem w kotka i myszkę. Najgorsze jest to, że większość kobiet odczuwa poczucie winy z powodu swoich żądz i tego, że mają ochotę na to samo co mężczyzna w danym czasie. Uważają, że ów osobnik przestanie je szanować, ponieważ MIAŁY OCHOTĘ na bliskość fizyczną: pocałunek, dotyk, seks czy cokolwiek innego. Do chuja Wacława 😉 (szacun dla wszystkich Wacławów) czy to nie jest paranoja? Wiem, że panuje także przeświadczenie:

 „Facet to się stara dopóki nie zostanie zaspokojony i kobieta mu nie da”  

Serio? Traktujecie nas jak takie króliczki-bzykacze wyłącznie, które nie mają innych potrzeb w życiu poza cielesnymi? Nie szukają Kobiety, która stanie się dla nich przyjaciółką, kumpelą, kochanką? Na chuj w takim razie w ogóle się spotykać z takim facetem, jeżeli gdy ujawnicie swoje potrzeby to przestanie mu zależeć? Może lepiej od razu to przetestować?

 

Czytaj także:

Seksowna sukienka? TOP6 jakie podobają się facetom + LINKI

 

 

Jeżeli masz takie myślenie o tym facecie to od razu zmień swój obiekt zainteresowania. Ja uwielbiam przebywać ze swoją ukochaną i czerpię ogromną przyjemność z samego przebywania razem i wspólnych radości. To jest dla mnie najważniejsze i wiele innych rzeczy. Zapewniam Cię, że dla wielu mężczyzn też. Jednak bardzo nie lubimy kiedy bliskość, czułość, dotyk, seksualność są elementem jakiejś rozgrywki. Lubimy po prostu zdrowe podejście do siebie i swoich potrzeb.

 

 Im trudniej zaciągnąć Cię do łóżka, tym trudniejsza jesteś? 

 

Zdrowe oznacza = robię to na co JA mam ochotę, nie ON. Nie myślę sobie co ON pomyśli o MNIE, bo trzeba być trochę egoistką podczas projektowania wspólnej relacji. Jeżeli on pomyśli coś innego niż byś chciała, to pieprz tą relacje. Nie jest dla Ciebie. Jeżeli od początku już jest jakaś krzywa akcja. Serio – nie wchodź do tej rzeki.

Dlaczego faceci mają skrywać swoje potrzeby, że mają na Was ochotę, podniecacie ich – to bardzo silny instynkt. To od Was zależy jak ta relacja dalej się potoczy, a nie od tego czy będziesz „trudna” czy „łatwa”. Chcesz się spotykać z logicznie myślącym facetem czy takim, który nie traktuje bliskości jako wyznacznik tego kim jest owa Kobieta i nie określa na tej podstawie swojego szacunku.

Zrozumcie, że bliskość jest zarówno dla Kobiety jak i dla faceta czymś NORMALNYM. Seksualność jest również normalna dla obu płci. Tak jak i zwierzęta tak i faceci „pindrzą” się w celu złowienia drugiego osobnika.

Po co mężczyzna ma Wam ściemniać, że chce Was dobrze poznać, nie chce od Was bliskości fizycznej i rozmawiać godzinami… po to aby się zaangażować emocjonalnie, Was zaangażować… a gdy dojdzie co do czego, ale owa „bliskość” nie zagra mu to co? Będzie miał ogromny problem, Wy będziecie mieć problem. Chcecie usłyszeć naprawdę:

– Wiesz co… Fajna jesteś, zajebiście się z Tobą rozmawia, naprawdę się zaangażowałem… ale nie czuje czegoś. Zostańmy przyjaciółmi.

Naturalnie – nie mówię, że seks jest podstawowym określeniem czy Kobieta/Mężczyzna nadaje się do dłuższej relacji, ale jest jednym z kluczowych czynników. Dlaczego Kobiety, które uznają kult „łatwej” chcą się spotykać z facetami, którzy nie szanują Waszych potrzeb i Waszej seksualności? Jeżeli facet nie szanuje tego i przestanie mu zależeć to trudno, nie trafiłyście dobrze.

 Łatwa kobieta może zostać panną z dzieckiem? 

Ktoś powie…

„No taaak…Kobieta to ma być rozwiązła a ciąża/choroby to pies…? Czy może kot? ;> ”

Spoko. Ryzyko wpadki zawsze występuje tak samo jak choroby. Tak samo na 1 spotkaniu tak samo po 2 miesiącach ten facet może Was zostawić jeżeli jest nieodpowiedzialny. Kwestia zabezpieczania się dotyczy obydwu płci – nie tylko faceta. Zawsze trzeba mieć z tyłu głowy, że „COŚ się może wydarzyć”.

 

Żebyście tylko źle nie zrozumiały – nie chodzi mi o to, że Kobieta ma iść do łóżka z każdym napotkanym facetem, ale o zmiażdżenie określenia: „łatwa Kobieta”. Przestańcie oceniać innych, a przede wszystkim same siebie. Żaden normalny facet nie będzie Was postrzegał jako „łatwe” jeżeli Wy nie będziecie tak postrzegać same siebie.

Nie ma definicji Kobiety „łatwej”. Czy to Kobieta, która po prostu jest otwarta na bliskość mężczyzn? Czy to Kobieta, która według różnych definicji „każdemu daje” ? Co to znaczy każdemu daje? Zapomnijcie raz na zawsze – NIE ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK KOBIETA ŁATWA.

 Łatwa kobieta idzie do łóżka na drugiej randce? 

Kolejna sprawa, o której musicie pamiętać. Jeżeli nawet bardzo wcześnie poszłyście z facetem do łóżka w Waszym mniemaniu (dla niektórych nawet 6 randka będzie za wcześnie) to wiedzcie jedno: to go albo zatrzyma albo spławi. No kurwa to proste jak dwa razy dwa 😉 Tylko, że NIE KALENDARZ będzie miał na to wpływ, a Wasze dopasowanie i podejście do tematu, zgranie, feromony etc. Jeżeli na tym polu ma być rozczarowanie to uwierzcie- lepiej go uniknąć od początku.

Żyjemy w czasach nowoczesnych, rewolucję seksualną i ciemnogród średniowieczny mamy za sobą. W tej chwili bliskość między ludźmi przestała być jakimś tematem do gry. Jest normalnym elementem relacji międzyludzkiej ale nie najważniejszym.

Najważniejszy jest wspólny szacunek, radość i śmiech. Bez tych elementów bliskość nie ma sensu bo jest pusta i pozbawiona jakichkolwiek emocji, ale czy którakolwiek Kobieta lub męski osobnik pragnie bliskości pozbawionej emocji? Uwierzcie mi – NIE! Przestańcie siebie traktować jako łatwe, a jako świadome siebie i swoich potrzeb, a druga strna to zauważy. Wyrzućcie te kompleksy do śmieci powiadam Wam!

Wasza seksualność, bliskość, ciepło, zrozumienie jest czymś pięknym co możecie dać mężczyźnie czeg on nie otrzyma z nikąd innąd, dlatego jeżeli on tego nie docenia i nie szanuje, że jesteś taka i dajesz mu coś pięknego to MÓWISZ NEXT.

 

 Czy łatwy facet istnieje? 

 

Przestańcie wierzyć w to, że Kobieta może być łatwa, a facet nie. Przecież każdy facet jest łatwy. Wyobrażacie sobie faceta, który myśli:

„Nie ubiorę się dzisiaj dla niej za ładnie, bo ona jeszcze pomyśli, że jestem zbyt łatwy”

Albo:

„Ależ ona jest seksowna… i pewnie ma na mnie ochotę… ale nie wykonam pierwszego kroku, bo ona pomyśli, że jestem łatwy i tak szybko lecę na jej wdzięki. Potrzymam ją jeszcze.”

 

Chciałybyście mieć z takim do czynienia czy raczej normalnym zdrowym i zdecydowanym facetem, który wie czego chce od życia i w jasny sposób komunikuje swoje pragnienia względem Was?

Zauważyłem jedną taką prawidłowość – Kobiety o wysokiej pewności siebie nigdy nie postrzegają siebie jako „łatwe” lub nie boją się takiego oceniania. Może więc czas zacząć od tego by zmieniać się na innych polach ?

Dużo szczęścia życzę 🙂
kontakt@szczerydobolu.pl


Dołącz do mojej grupy na facebooku, komentuj, otrzymuj najnowsze posty, dyskutuj:
https://www.facebook.com/groups/1349875621779160/

Dołącz do fan page Mężczyzna Szczery do Bólu:
https://www.facebook.com/malemen/