Czerwona sukienka w groszki

Jak być kobiecą i co to w ogóle znaczy? 5 cech, które kocham w kobiecości.

Dzisiejszy tekst jest pewnego rodzaju manifestacją, tego co się dzieje w dzisiejszym świecie. Wiele rozkminiałem na temat relacji damsko-męskich, dużo rozmawiam z ludźmi, z kobietami, z mężczyznami i czuć pewnego rodzaju rozczarowanie. Rozczarowanie mężczyznami u Kobiet i vice versa. Kobiety narzekają, że „na rynku” został tylko towar gorszego sortu. Co jest temu winne? Wszystko się popierdoliło i kobiecość czy męskość niewiele już się różnią. Wiele Kobiet potaknęło: tak, tak, TAK! Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że wiele jest przyczyn, ale po pewnej rozmowie doszedłem do wniosku, że oto:

 

 Kobiety stały się bardziej męskie niż powinny. Proces ewolucyjny się zaburza! 

Czym jest kobiecość?

 

Uwielbiam kobiecość. Uwielbiam w pełni tego słowa znaczeniu, gdy widzę w Kobiecie wyraźne cechy żeńskie. Zarówno w wyglądzie, jak i zachowaniu, ale rzeczywiście coś tu jest kurwa zdrowo nie tak. Pragnę delikatnych, kobiecych Kobiet, ale z własnym zdaniem. Widzę, co się dzieje, bo nawet patrząc na CV młodych ludzi z pokolenia Y, to Kobiety wypadają zdecydowanie lepiej, mają lepsze doświadczenie zawodowe, chcą się bardziej rozwijać i to jest bardzo OK. Przestaje być jednak, jeżeli przyjmują za bardzo męskie cechy pozbawiające je kobiecości, a później… mają ogromny ze znalezieniem sobie mężczyzny bardziej męskiego od siebie samej. Manifestujące za wszelką cenę czasami swoją siłę i niezależność. Uwielbiam silne Kobiety, które osiągają sukces zawodowy, inteligentne, dobrze wykształcone, ale…nie idące po trupach do celu. Nie mam na myśli zmian kogokolwiek. Jeżeli to leży w jej naturze to OK, ale niech będzie miała świadomość też konsekwencji na innych etapach życia.

Kobieta ubrana w biały płaszcz

 

Co najbardziej w dzisiejszych kobietach wkurza?

 

Wkurwiają mnie dwa typy Kobiet najbardziej:

– Silne, niezależne, zdecydowane, które na siłę pokazują, jakie to one są samowystarczalne. Pokazują to w sposób groteskowy i przerysowany.

Czytaj także: Kobiece wymagania vs. prawdziwe szczęście

– Niepewne siebie, nieśmiałe, bez własnego zdania, dające sobą pomiatać na maxa

Może i mam nowoczesne myślenie na temat relacji, Kobiet itp., ale w wielu kwestiach pozostaję wciąż konserwatywny. Niech Kobiety dadzą mężczyznom być mężczyznami! Owszem pewność siebie u kobiety jest bardzo sexy, ale we wszystkim trzeba mieć umiar.

 

WYGLĄD

Tak! Lubię, gdy Kobieta jest ubrana bardzo kobieco, seksownie. Podkreśla swoje kobiece kształty i odsłania to, co ma do pokazania najlepszego. Denerwują mnie głosy dotyczące tego, że to traktowanie kobiet jako obiektów seksualnych – i bardzo dobrze! Tak było jest i ma być, bo Kobiety oraz Mężczyźni to istoty seksualne. Nie widziałyście Panie nigdy, jak Wasze koleżanki traktują facetów tzw. “niezłe ciacha” jako obiekty seksualne? Chcecie być aseksualnymi gospodyniami, maszynkami do rodzenia dzieci czy też Prawdziwymi Kobietami z krwi i kości, które wiedzą, czym jest sex appeal i kobiecość?! Bałbym się czasów, w których Kobiety przestaną być traktowane jako obiekty seksualne…a kto? No właśnie… ? Nie mówię tutaj o męskim szowinizmie, gdzie kobiety są traktowane wyłącznie jako obiekty seksualne, ale o zwykłym zdrowym podejściu. Podejściu, w którym Kobieta jest mądra, inteligentna, empatyczna, ciepła, osiągająca sukcesy zawodowe, czuła i także jest obiektem seksualnym, bo jest podniecająca w całej swojej okazałości jako KOBIETA, a nie jako wyłącznie OBIEKT, RZECZ. No kurwa! Przecież to wszystkie cechy (a przede wszystkim charakter) po kolei na to wpływają, a nie tylko wygląd. Puknijcie się drogie Panie w łeb, jeżeli Wam to przeszkadza!

Lubimy, kiedy zakładacie seksowne, dopasowane sukienki, spódnice. W spodniach też jest fajne, ale takie, które mogłaby założyć tylko Kobieta! Lubię, kiedy macie długie włosy, pomalowane paznokcie, pomalowane usta. Lubię kolor czerwony na ustach, na paznokciach, bo jest bardzo symboliczny. Namiętny. Możecie mieć włosy proste, czarne, rude, kręcone, pofalowane byle były Kobiece! Nie cierpimy, gdy chodzicie w rozciągniętych swetrach, gdy ukrywacie swoją kobiecość. To takie normalne, że podobają nam się Kobiety, które są tak ultra różne od nas.

 

Czytaj także: Jakie Kobiety lubią mężczyźni? Seksowne, Dziewczyny z sąsiedztwa czy zwyczajne?

 

Spędzajcie czas na przeglądaniu sklepów internetowych, chodząc po centrach handlowych w poszukiwaniu fajnych ciuchów, pięknej bielizny, bo my to doceniamy, nawet jeżeli tego nie mówimy wprost. Większość facetów tego nie powie, ale odbierze na poziomie podświadomym.

seksowna kobieta w kapeluszu

Jeżeli jeszcze nie jesteś kobieca, to zrób sobie proszę postanowienie od nowego roku – BĘDĘ BARDZIEJ KOBIECA! Lubimy podkreślone usta, kobiece piersi (nieważne, jakie one są – po prostu uwielbiamy!), odsłonięte nogi, zadbane włosy, podkreślone pośladki. Tak – jesteśmy wzrokowcami i nie zabieraj nam tego. Podobasz nam się taka, jaka jesteś, bo jesteś od nas INNA! Zapomnij u swoich kompleksach, bo nikt nie jest idealny. Zawsze będziesz mogła w sobie znaleźć coś, co Ci się nie spodoba, ale pierdol to dziewczyno. Jesteś Kobietą, więc proszę: wyglądaj jak Kobieta!

 

PODEJŚCIE DO PIENIĘDZY

 

Facet to facet i facet utrzymuje dom. Tak było od dawien dawna i nic w tym nie widzę złego. Mężczyzna był tym, który odpowiada za finanse domowe. Pokazuje już to na pierwszej randce, gdy chce zapłacić za kolacje czy postawić drinka. Daj sobie siana z tą swoją niezależnością, że sama za siebie płacisz mimo, że on zaprasza. Są jakieś zasady, jeżeli on zaprasza na randkę to on płaci.

 

Wiecie co? Przez wszystkie lata nie dopuszczałem wręcz do siebie do głowy, że nie płacę za nas na randce, ale pewnego razu stwierdziłem: „A jak trafię na taką niezależną to trudno. Nie będę się upierał” – jednak wtedy kolejnej randki już nie było (nie z tego powodu, ale to kwintesencja pewnych cech). Po co podkreślać tak bardzo jaka Ty jesteś niezależna i chwalisz się, że zarabiasz i masz pracę? On też, ale nie robi tego by się chwalić tylko dlatego, że takie są normy, tak został wychowany. Przecież on Cię nie chce kupić, a jedynie postępować według pewnych przyjętych standardów. Tak został wychowany. Z jednej strony facet, który mówi: „To co? Płacimy na pół?” już od pierwszych spotkań – nie rokuje dla Ciebie raczej dobrze prawda? Same tak mówicie we wpisie: Pierwsza randka [PORADNIK] + 27 najgorszych randek

 

Jeżeli facet zarabia sporo więcej od Ciebie i chce Cię np. na weekend zabrać na wycieczkę, to niech to  robi! Nie czuj się skrępowana, nie czuj się jak ekskluzywna dziwka, której czas jest KUPOWANY, bo to nie tak. Tak właśnie usłyszałem, chyba ze dwa razy… „Mnie nie stać, więc nie mogę z Tobą lecieć, bo będę czuła się skrępowana”. Do jasnej cholery – daj nam być facetem i postawić sobie jak nas stać.

My jesteśmy z tego dumni, że możemy Was gdzieś zaprosić i coś postawić. To takie normalne. Dlaczego mamy zmieniać swój styl życia i nie robić czegoś, na co mamy ochotę, bo Was nie stać? Przecież nie wymagamy od Was, abyście zarabiały dużo pieniędzy i dotrzymywały nam w tym kroku! To jest sztuka, aby Kobieta potrafiła korzystać z tego, co mężczyzna jej da.

Nie chodzi o żadną wdzięczność, ale po prostu normalne przyjmowanie i cieszenie się z tego, że możecie razem coś zrobić, wyjść etc. Nie róbcie facetowi problemów z tego powodu. Nie można wszystkiego postrzegać materialnie. Na grzyba nam pieniądze jak nawet z ukochaną Kobietą nie możemy nigdzie polecieć, bo niunia unosi się honorem?!

 

SAMOREALIZACJA

Owszem wiele Kobiet zarabia sporo pieniędzy, piastuje stanowiska dyrektorskie, są Prezesami firm, osiągnęły mega sukces zawodowy. Nie oczekujemy tego jednak od Was, bo wiemy, jak trudne to jest i jak dużo testosteronowych „jaj” od Kobiety to wymaga. Jak bardzo potrzebuje ona zatracić często swoją kobiecość i „mieć większe jaja niż nie jeden mężczyzna” i bardzo dużo testosteronu w sobie. Ja to bardzo doceniam i szanuje. Mam ogromny szacunek do takich Kobiet, bo z takimi głównie pracuje, takie zatrudniam, ale… nie róbcie tego drogie Panie tylko po to by sobie coś udowodnić albo otoczeniu. Nie ma nic gorszego niż Kobieta, która “walczy” na co dzień w pracy, pomimo zupełnie innych marzeń na siebie.

Businesswoman czyli kobieta biznesu

Nie dla każdej Kobiety samorealizacja się w biznesie jest czymś wymarzonym. My chcemy po prostu abyście się realizowały w tym co robicie. Jeżeli to jest np. praca w obsłudze klienta czy sprzedaży to zajebiście! Wiele Kobiet dużo lepiej sobie radzi w tym zakresie, bo są bardziej empatyczne od nas.

 

Czytaj także:

Seksowna sukienka? TOP6 jakie podobają się facetom + LINKI

 

Projektantka mody, wnętrz, artystka, fotograf, tancerka, stylistka, dziennikarka to coś, co nie wymaga od Was mnóstwa testosteronu, a dalej pozwala zarobić całkiem fajne pieniądze i być niezależną też jest OK. Róbcie to, na co macie ochotę, realizujcie się zawodowo. Nie ma nic wspanialszego, niż Kobieta spełniona zawodowo, która pielęgnuje swoją kobiecość wewnętrzną każdego dnia! Jeżeli jest to biznes, to proszę bardzo, ale nie mówcie, że tego od Was oczekujemy bo coś musicie udowodnić, tylko same tego chcecie.

 

TAK! Chcemy, abyście miały swoje pieniądze, abyście nie były w 100% zależne od nas finansowo. Musicie wiedzieć, że zawsze coś się może wydarzyć w życiu i nie możecie w pełni od nas być zależne, dlatego realizujcie się zawodowo i cokolwiek robicie, róbcie to najlepiej jak potraficie. To wspaniałe i każdy normalny mężczyzna będzie Was w tym wspierał! Chcemy Kobiet zrealizowanych zawodowo! Chcemy Waszego szczęścia. Wybierz sobie takiego mężczyznę, który Ci to umożliwi i zrozumie. Myśl zawsze o sobie i o swoich marzeniach.

Czytaj także: Dlaczego współczesne dziewczyny lecą na kasę? Fakt czy mit?

ZACHOWANIE

Lubimy delikatność i subtelność Kobiecą. Nie ma dla mnie nic bardziej podniecającego niż delikatna, subtelna Kobieta, która uwodzi spojrzeniem, uśmiechem i drobnymi gestami, które są tak wymowne. Uwielbiamy, kiedy Kobieta używa wszystkich swoich atutów do tego, że gdy rozmawiamy z nią, to tak bardzo pilnujemy się by się na nią nie „rzucić” i wpić w jej usta. Uwielbiamy ten moment, gdy już jest tak gorąco, tyle sygnałów…że nie mamy ochoty na nic więcej jak tylko poczuć smaku jej ust. Uwielbiam nawet tą nerwową gadatliwość, gdy dwójka osób podoba się sobie nawzajem…i Kobieta tylko czeka, by jej zamknąć usta pocałunkiem 😉

Nie chodzi mi o taką nieporadność damską, która rozkłada ręce, w co drugim temacie, bo się na tym nie zna i nie chce poznać choćby od strony techniki czy mechaniki. To fajne jak Kobieta wychodzi poza schemat i np. umie coś (a nawet bardzo dużo), co jest męskie. To wcale jej akurat nie ujmuje z kobiecości – to jest nawet urocze. Jednak… Kobieta niech będzie kobiecą Kobietą, bo to stan umysłu.

kobieca kobieta

Wszystko co robi, lubię jak jest robione z klasą. Nawet zakład z kolegami o to, kto wypije więcej wódki, może być zrealizowany z klasą 😉

Faceci lubią takie dziewczyny z sąsiedztwa, ale to wcale nie oznacza, że to jest Kobieta bez klasy. Tak – Wariatka też może być i nawet powinna być bardzo Kobieca.

Nawet płacz jest bardzo Kobiecy i nie powinna się żadna wstydzić. Uwielbiam wrażliwość Kobiecą – czy to na filmie, kreskówce, czy czymś się po prostu wzruszy. Dajmy Kobietom płakać wtedy, kiedy mają na to ochotę. To jest piękne! Kobieca subtelność i delikatność nie oznacza braku własnego zdania wręcz przeciwnie, ale nie za wszelką cenę. Czy lubię, jak Kobieta płacze? Nie, ale to akceptuje i szanuje, bo to jej prawo.

Gdy Twój mężczyzna zna się na czymś lepiej to oddaj mu to pole i nie decyduj za niego. Daj mu zdecydować i nie kłóć się za wszelką cenę, aby tylko podkreślić, że masz własne zdanie. To bardzo logiczne, że jest wiele innych płaszczyzn, gdzie Ty jesteś górą, a on Ci się nie będzie wpieprzał w podjęcie decyzji. Po prostu pamiętaj – JESTEŚ KOBIETĄ a ON MĘŻCZYZNĄ. Oddaj mu jego pole…nawet jeżeli wiesz doskonale, że on się myli. Każdy facet musi uczyć się na własnych błędach i nic mu nie da, że będziesz na siłę tutaj starała się podkreślić swoje zdanie.

CIEPŁO

To jest dla mnie kwintesencja Kobiecości. Dla mnie Kobieta prawdziwa to taka emanująca uwodzicielskim ciepłem na każdym kroku. Wystarczy spojrzeć na nią i już widać jak bije od niej ciepło. Wystarczy spojrzenie, gest, słowo i już to czuć. Nie ma nic wspanialszego niż taki wymowny kobiecy uśmiech, z którego emanuje ciepła energia. Tego brakuje właśnie mężczyznom – tego ciepła, które bije od Kobiet. Tego chcemy właśnie! Za tym tęsknimy. To takie normalne…. takie ludzkie i takie inne od nas.

Jakie cechy kobiece nas, mężczyzn, denerwują?

No właśnie… To nie jest tak różowe wszystko. Więcej napisałem o tym w artykule: Czego mężczyźni nie lubią w kobietach? Tych 9 zachowań najbardziej! Tak samo, jak facet nie może mieć mózgu w 100% męskiego, bo większość takich ląduje w więzieniu, tak samo 100% Kobieta jest trudna we współpracy. Sterowana przez emocje, nad którymi nie panuje i przypierdala się o wszystko. Nienawidzę kobiecego niezdecydowania ze wszystkim, chociaż to logiczne, że Kobieta będzie czasem niezdecydowana, ale od tego ma mieć faceta, który ma podejmować we wszystkim decyzje wtedy, kiedy widzi niemoc Kobiety. To facet ma przewodzić i nosić spodnie. Rozumiem, że Kobiety często po prostu widzą, że facet nie ma spodni i same je zakładają, ale… niech dadzą facetom je nosić.

Nieustanna zmiana zdania….oj też nas denerwuje. Na maxa… To takie Kobiece;) Jednakże…doświadczony facet wie, że trzeba na to przymknąć oko 😉

Mój apel jest jednak taki…. BĄDŹCIE KOBIETAMI! Na 100%…. Nie zabierajcie nam pola, my nie będziemy zabierać Wam. Nie zmieniajmy ewolucji, która nas ukształtowała przez lata. Nie zaburzajmy interakcji między nami. Każdy będzie wtedy szczęśliwy…Owszem Faceci też powinni nosić spodnie, a nie rurki, ale o tym pisałem m.in we wpisie: Prawdziwy Mężczyzna  sprawdź jego cechy. Najpierw patrzcie na siebie, a później wymagajcie od mężczyzn.

Szczęścia życzę i namiętności 😉

kontakt@szczerydobolu.pl


Dołącz do mojej grupy na facebooku, komentuj, otrzymuj najnowsze posty, dyskutuj:
https://www.facebook.com/groups/1349875621779160/

Dołącz do fan page Mężczyzna Szczery do Bólu:
https://www.facebook.com/malemen/